Do czego potrzebne drukarki fiskalne?

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Polskie prawo nie jest zbyt dobre dla małych przedsiębiorców albo osób, które chcą zakładać swoją firmę. Co rusz narzucane są pewne ograniczenia oraz przymusy, a te naturalnie sporo kosztują. Jedną z nich jest nakaz wystawiania rachunków i prowadzenia ich dokładnej dokumentacji. Umożliwiają nam to specjalne urządzenia, jakie można ze spokojem kupić w wyspecjalizowanym internetowym sklepie. Tego typu urządzenia będą potrzebne w szczególności przedsiębiorcom, którzy rocznie zarabiają ściśle określoną sumę pieniędzy. Wyznacza ją Ministerstwo Finansów.

Drukarki fiskalne pomagają w rozliczeniu podatków – dochodowego oraz VAT. Tego typu urządzenie po prostu rejestruje wszystkie sprzedane produkty albo przeprowadzone usługi i pozwala obdarować klienta rachunkiem. Jednocześnie na rolce umieszczonej w środku zapisuje się kopia rachunku, którą przez kolejne pięć lat musi przetrzymywać przedsiębiorca.

Drukarki fiskalne spełniają nieco odmienną rolę od kas. Przede wszystkim nie mogą one działać osobno – do poprawnego funkcjonowania potrzebują komputera, do którego łączą się za pomocą specjalnego łącza. Zazwyczaj jest to usb. Wtedy na wspomnianym komputerze należy zainstalować jeden z programów przeznaczonych na drukarki fiskalne i już można brać się do pracy!

Funkcjonowanie firmy bez tego sprzętu może zakończyć się sporą karą finansową. Przepisy dokładnie określają od jakiej zarabianej kwoty należy korzystać z drukarek, a także jacy przedsiębiorcy potrzebują ich w swojej pracy. Są to bardzo małe urządzenia i nie zajmują zbyt wiele miejsca na firmowym biurku. Zazwyczaj zawierają mały wyświetlacz, pokazujący akurat wbitą cenę, kilka przycisków, a także w środku białą grubą rolkę, na której drukuje się rachunki.

Korzystanie z drukarek fiskalnych jest bardzo proste. Wymaga nauczenia się jedynie kilku czynności. Wszystkie rzeczy pojawiają się na wyświetlaczu, a wymiana rolki nie wymaga wielkich umiejętności. Błyskawiczny kurs z pewnością umożliwi sprawne poruszanie się po całym systemie drukarek.